Wskazania do antybiotykoterapii pomimo zaniku gorączki u dziecka

Syn (7 lat) gorączkował 5 dni. Bez żadnych obiawów. lekarz obejrzał gardło, na migdałku był czop ropny. Diagnoza: angina. Po kilku godzinach i jednej dawce syropu Fosidal czop zniknął, gorączka całkowicie ustąpiła. Apetyt wrócił, gardło nie bolało i nie boli. Czy antybiotyk (Amotaks) jest naprawdę konieczny?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza który badał dziecko aby podjął decyzję co dalej należy robić.