Wskazania do bycia na czczo przed badanie RM głowy

Dzień dobry, proszę o dokladne wyjaśnienie, dlaczego przed badaniem RM głowy mam być na czczo w 2016 roku? W poprzednich latach nikt (neurolog, rejestratorka na badanie) tego nie wymagał. Z poważaniem Joanna

Witam serdecznie,

W przypadku badania MRI głowy zaleca się aby pacjent nie jadł dwie godziny prze badaniem. W przypadku badania MRI ze znieczuleniem, należy być na czczo, czyli nie nalezy nic jeść ani pić na sześć godzin przed badaniem. Jeśli lekarz kierujący na badanie zalecił być Pani na czczo widocznie miał ku temu wskazania. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę udać się do lekarza zlecającego badanie lub skontaktować się z Pracownią MRI, która ma badanie wykonać i porozmawiać na temat Pani wątpliwości.

Pozdrawiam.