Wskazania do CC

Czy jeżeli na początku ciąży wystepują jakieś problemy z donoszeniem ciąży, czy to ma pożniej wpływ na to w jaki sposób kobieta będzie rodzić, czy naturalnie pośladkowo, czy poprzez cesarskie cięcie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zagrożenie poronieniem (bo rozumiem, że o takie problemy na początku ciąży Pani chodzi) nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego.

Poród fizjologiczny nazywamy porodem siłami natury (nie zaś pośladkowym, która to nazwa kojarzy się bardziej z porodem dziecka, które jest w położeniu pośladkowym- kiedy przoduje miednica, a nie główka).

Pozdrawiam serdecznie!