Wskazania do cesarskiego cięcia a poród naturalny

Witam, mam pytanie odnośnie cesarskiego cięcia. Czy szpital, kiedy już przyjdę tam rodzić, ma prawo zmusić mnie do porodu naturalnego jeśli mam wskazanie do cesarki? Co mogę zrobić wcześniej żeby mieć pewność że coś takiego się nie stanie? Czytam opowieści różnych kobiet o tym jak przyszły na izbę przyjęć a ich wskazania do cesarki skwitowano słowami "Najpierw spróbujemy naturalnie". Czy jest jakiś podział na "mocniejsze" i "słabsze" wskazania? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju są to wskazania. Osobiście proponowałbym udać się do lekarza ginekologa i porozmawiać w jaki sposób najlepiej postąpić. Bez dokładnych danych nic więcej powiedzieć nie można.