Wskazania do kontynuowania leczenia boreliozy

Mam pytanie.Leczę się od 15 miesięcy na boreliozę igG i igM było wysoko dodatnie. Po 3 miesiącach leczenia antybiotykami miałam 3 miesiące przerwy.Obecnie zrobiłam test ELISA i IgG<6 ( <5,0 U/ml Ujemny) a IgM 2,784 Ratio (>1,3 -dodatnie). Czy obecnie powinnam kontynuować leczenie.Martwi mnie to ,że igG jest ujemne a IgM dodatnie,bo powinno być chyba odwrotnie?.Dziękuję i proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście jest to dość nietypowa sytuacja. W tej chwili polecałbym wykonanie ponownego badania za 3-4 tygodnie.