Wskazania do masturbacji przed inicjacją seksualną

Witam, mam 22 lata i nie odbylem jeszcze stosunku z kobieta. Czy masturbacja jest niezbedna w moim przypadku? Czy moge zupelnie przestac to robic, zanim spotkam odpowiednia osobe? Pozdrawiam

W Pana przypadku (Pańskie potrzeby seksualne versus brak możliwości ich realizowania w relacji partnerskiej z kobietą) masturbowanie się jest całkiem naturalne, wynika to przede wszystkim z siły Pańskich potrzeb seksualnych. Rozumiem, że w tym momencie (brak partnerki) masturbacja jest jedyną, dostępną formą, która przynosi rozładowanie napięć seksualnych i tym samym osiąganie satysfakcji seksualnej.

Dzień dobry!

Masturbacja nie jest obowiązkiem ani zaleceniem. Jest sposobem rozładowania napięcia seksualnego, kiedy nie można zrealizować go w inny sposób - w kontakcie z partnerem/ partnerką. Jeśli odczuwa Pan potrzeby seksualne, podniecenie i ochotę na masturbację - może Pan to robić. Jeśli nie - nie musi.

Pozdrawiam!