Wskazania do noszenia okularów u 11-miesięcznego dziecka

Witam, Moj 11 miesięczny synek ma stwierdzoną wadę wzroku 7 dioptrii w jednym oku i 8 w drugim i w związku z tym zalecone okularki, czy dziecko w tym wieku i z taka wadą musi je nosic czy można jeszcze kilka miesięcy poczekac. Dodam że synek niechcętnie je nosi i cały czas zrzuca. Wadę wzroku odziedziczył prawdopodobnie po ojcu, ktory ma wadę 5 dioptrii. z góry dziękuję za odpowiedź. PozdrawiamOLA

Witam. Rozumiem,że plusy. Tak. Powinien nosić. Proszę starać się mu ubierać jak najczęściej,może w formie zabawy,wszyscy nosimy okularki,albo ubieramy się rano i okularki też,albo idziemy na spacer to ubieramy okularki. wszystkie chwyty dozwolone.Najważniejsze ,żeby codziennie ubierać.Nie wiem, czy Państwa synek już chodzi,bo jeśli zaczyna chodzić to musi się skupić na chodzeniu,i to może być utrudnieniem dla niego. Ale damy radę. Pozdrawiam