Wskazania do noszenia separatora po operacji haluksa

Jestem po operacji halusku. Czy powinno się potem nosić KLIN SEPARATOR NA HALUKS, aby nie odnowił się? Jeśli już to, jaki to ma być klin z osłoną czy bez? Są do wyboru dwa rodzaje i nie wiem, który wybrać. W drugiej stopie również mam haluks.

Witam serdecznie
Działanie zapobiegawcze noszenia aparatu korekcyjnego jest jednym z niezbędnych elementów leczenia pooperacyjnego. Zalecam zakupienie klinu z osłoną i stosowanie go na noc, polecam systematyczna gimnastykę stóp, oraz kinesiteiping.