Wskazania do operacji zmniejszenia żołądka u 38-latki

Mam 38 lat, 169 cm wzrostu i 138 kg wagi. Dostałam skierowanie do poradni przy klinice w Zabrzu na konsultacje w celu operacji zmniejszenia żołądka. Poza tym jestem zdrowa. Czy w Pana ocenie mam duże szanse na to że dojdzie ona do skutku czy może są operowani pacjenci z jeszcze większą Otyłością i nie mam za dużych szans? Pytam bo ta operacja to moje marzenie i żyję tą operacją ale chciałabym wiedzieć czy ta radość nie jest przedwczesna. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam,
Podstawowym kryterium operacji bariatrycznej jest BMI (współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) powyżej 35 i zespół metaboliczny lub część chorób, które się na niego składają, np. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Kwalifikują się także osoby z BMI powyżej 40, bez dodatkowych schorzeń. Pani BMI wynosi 48,32 więc ma Pani bardzo duże szansę na zakwalifikowanie się na operację.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk