Wskazania do powtórzenia badania EKG

Witam, dwukrotnie przy badaniach do pracy Panie musiały mi wykonywać trzy razy EKG mówiąc że "zapis nie trzyma się linii" i do dokumentów dołączały najlepszy zapis. Czy powinnam się martwić i zrobić ponownie EKG poza medycyną pracy? a jeśli tak czy z tą kwestią powinnam zgłosić się do kardiologa czy lekarza rodzinnego? Dodam jeszcze, że między badaniami był 3 miesięczny odstęp czasu, ale były robione w tym samym miejscu.

Aleksander Ropielewski

Problem z technicnzym wykonaniem zapisu wynika ze złej techiki przeprowadzania badania. Jeżeli natomiast lekarz stwierdizł odchylenia od normy w wyniku badania to istotnie można rozważyć ponowne jego wykonanie.