Wskazania do przeprowadzenia cesarskiego cięcia

Witam jestem po raz drugi w ciąży, pierwsza ciąża w 2009 roku zakończyła się cesarskim cięciem( brak postępu porodu). Obecnie jestem pod opieką okulisty ponieważ mam podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe średnio wynosi ono 26,27. Chciałabym wiedzieć czy pierwsza cesarka oraz podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe to wystarczające powody do tego aby teraz poród zakończył się cesarskim cięciem?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do problemów okulistycznych odpowiednie przeciwwskazanie do porodu naturalnego może określić lekarz okulista, a co do poprzedniego cięcia cesarskiego nie jest ono wskazaniem do następnego cięcia cesarskiego (tylko ocena blizny w USG)