Wskazania do stosowania leków obniżających ciśnienie

Mam cisnienie 140/90 [32 lata] - czy powinienem brac leki obnizajace cisnienie? Moja babcia miala udar - czy mi tez to grozi?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę wyrównać masę ciała jeżeli ma Pan nadwgę lub otyłosć brzuszną - wdrożyć regularny wysiłek fizyczny typu cardio i zastosować dietę obniżającą ciśnienie. To powinno wystarczyć aby nastąpił spadek ciśnienia.

Pozdrawiam serdecznie