Wskazania do suplementacji witaminy D

Szanowni Państwo. Dlaczego lekarze interniści bardzo niechętnie podejmują temat witaminy D w okresie gdy jej niedobory są bardzo powszechne głównie październik - kwiecień. W ostatnim czasie bardzo mało przebywałem na słońcu w związku z tym podejrzewam, że na pewno mam niedobór. Badania są stosunkowo drogie więc chyba profilaktycznie w niewielkich dawkach można by suplementować witaminę D. Z teco mi wiadomo tylko przedawkowanie niesie ze sobą groźne powikłania. Jak przekonać lekarza ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witamina D jest dostępna bez recepty. Jak najbardziej w okresie zimowym, kiedy ekspozycja słoneczna jest niewystarczająca do wytworzenia w organizmie odpowiedniej ilości witamin D, wskazana jest jej suplementacja.