Wskazania do szczepienia dziecka przeciw zapaleniu opon mózgowych

Mam pytanie jestem za granicą mam małe dziecko ma 14 miesięcy teraz dostała receptę na szczepionkę na zapalenie opon mózgowych czy mam zaszczepić mała czy jej to nie zaszkodzi

Lek. Tomasz Budlewski

A czy w kraju gdzie Pani przebywa jest obowiązek tego szczepienia. Proponuje udać się do lekarza pediatry tam na miejscu. czy dziecko ma jakieś choroby? Czy przebywa w żłobku?