Wskazania do szybkiej ekstrakcji zęba

Jak długo można chodzić z zębem który przeznaczony jest do wyrwania bo nie da się go uratować? Jeśli jest ropa to trzeba go wyrwać?

Ząb zakwalifikowany do ekstrakcji należy usunąć - jeśli nie ma bólu, stanu ropnego - to należy umówić się na pierwszy wolny termin. Jesli jednak jest stan ropny, ból, objawy ogólne - to należy jak najszybciej znaleźć się na fotelu i pozbyć się przyczyny.