Wskazania do usunięcia gangliona na nadgarstku

Witam. Mężczyzna, 32 lata. Mam ganglion na nadgarstku i zastanawiam się czy go usuwać, czy nie warto ryzykować komplikacji po zabiegu, bo z tego co tu czytam wiele osób ma rożne komplikacje po takich zabiegach. Nadgarstek boli tylko przy dłuższym obciążeniu np. jazda na rowerze, w minimalnym stopniu wpływa na ruchomość, ale ma oczywiście negatywny skutek estetyczny, bo jest dosyć widoczny, ma około 1,5 cm średnicy. Czy warto poddawać się zabiegowi usunięcia i ryzykować komplikacje?

Witam
zabieg usunięcia polega na wkłuciu się w zmianę igłą, odessanie treści i zaaplikowanie do wewnątrz sterydu.
Niestety nie ma 100% pewności że ganglion nie odrośnie z powrotem.
Jeżeli nie sprawia dużych dolegliwości bólowych ani nie ogranicza funkcjonowania, można się wstrzymać z zabiegiem.

pozdrawiam