Wskazania do usunięcia macicy przy włókniaku i macicy dwurożnej

witam chciala bym sie dowiedziec lekarz zaproponowal mi operacje bo mam fibrom czyli wlokniak 4 cm i mam macice dwurozna i usunac sluz macicy bo jest za gruby co powoduje anemie i obfite miesiaczki czy konieczna jest operacja w mojej sytuacji czy usuniecie macucy co nie chce usowac macicy pytanie 2 czy po usunieciU wlukniaka metoda TCRE ENDROMETRIA NIEODRASTA

Aleksander Ropielewski

U pacjentek w wieku okołomenpauzalnym przy dolegliwościach jakie Pani zgłasza histerektomia jest rozsądną alternatywą (zabezpiecza przed nowotworem endometrium i leczy opisane przez Panią obfite krwawienia), do której sam bym namawiał. Włókniak po usunięciu może odrosnąć, choć nie musi.