Wskazania do usunięcia śledziony przy małopłytkowości u dziecka

moje 6 -letni syn ma stwierdzoną małopłytkowość samoistną, obecnie po 6 cyklach leczenia immunoglobulinami / reaguje pozytywnie płytki wzrastają nawet do powyżej 4oo.ooo/ lekarze chcą usunąć śledzionę. Moje pytanie na początek czy to konieczne, czy to jedyna droga leczenia?

Za mało wiem o innych parametrach choroby , ale jesli specjaliści proponuja usunięcie śledziony to znaczy , że taka jest konieczność - proszę ich o to wyraźnie zapytać , zż