Wskazania do wizyty u psychiatry

Witam!chodzę na psychoterapię psychodynamiczną i moja terapeutka zasugerowała czy abym nie chciała odwiedzić psychiatrę w celu zbadania czy nie potrzebuję też pomocy farmakologicznej, na sesji strasznie się stresuję,mam dziwną blokadę.Pytanie czy warto skorzystać z pomocy psychiatry ,co dadzą mi leki?

Witam
Jeśli psychoterapeutka uznała , ze wskazana jest także pomoc psychiatry, to widocznie zauważyła taką potrzebę. Proszę jej zapytać, na kolejnej sesji, czemu tak zasugerowała i czego oczekuje po wspomaganiu farmakologicznym. Jeśli sesje stresują i pojawiają się wewnętrzne blokady, to warto o nich wspomnieć podczas najbliższej sesji i 'rozkminować' wspólnie z terapeutką źródło tego stresu i blokad..
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam serdecznie,

Nie napisał Pani co Pani jest ????
Jednak reguła jest taka, jeżeli terapia nie pomaga trzeba ją zmienić.
Albo zmienić psychoterapeutę.
Sam nie jestem wielki zwolennikiem psychoterapii psychodynamicznej

Jestem przeciwnikiem leczenia takich chorób jak nerwice, stany lękowe, panika
burnout, depersonalizacja, derealizacja, wszystkie zaburzenia z symptomami somatycznymi pochodnymi od stresu przy pomocy pigułek.
Jeżeli chodzi o stany lekkiej depresji też.

Ale podkreślam - nie wiem na co się Pani leczy. Najlepiej jak Pani napisze
do mnie na maila podając kobieta, 43 lata BB. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Na blokadę w trakcie psychoterapii leki na pewno nie pomogą. Pytanie czy zdiagnozowano u Pani konkretne zaburzenie bądź chorobę? Jeżeli nie to może chodziło terapeutce o leki uspokajające. Jak długo chodzi Pani na psychoterapię? Czuje Pani, że jest pomocna? Jak wygląda obecna relacja pomiędzy Panią i terapeutką? Jest wiele pytań, które mogłabym zadać, aby lepiej odpowiedzieć na postawione pytanie, ponieważ na chwilę obecną nie znam sytuacji.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska