Wskazania do wykonania badania na obecność HPV

Witam, Wykryto u mnie w badaniu cytologicznym LSIL HPV/CIN1 zalecono kolposkopie. Wyniki hist pat wyszły prawidłowo. Nie ma obecności wirusa HPV. I tu moje pytanie w cytologii wykryto ze jest niby hpv a po kolposkopi ze jest wszystko ok. To czy mam robic test na wirus hpv czy nie? Czy jest on nie potrzebny skoro badania hist pat wyszly ok :) Prosze o rade czy lepiej dla swietego spokoju zrobic test na hpv ?dziekuje za odpowiedz

Wiążący jest wynik histopatologiczny z wycinków pod kolposkopią. Oficjalnie kolejna cytologia za 3 lata. Poza tym u kobiety przed 25 r.ż. przy L-SIL raczej nie wykonuje się kolposkopii a powtarza cytologię za rok. Przed 30 r.ż. nie wykonuje się DNA HPV.