Wskazania do wykonywania badań przez rozpoczęciem biegania

Witam. Jestem nastolatkiem i chciałbym zacząc biegac, słyszałem że potrzebne są badania serca, krwi, moczu itd. Miałem je robione w Sierpniu ubiegłego roku i z sercem było wszystko dobrze i z krwią również, tylko wykryto u mnie nerwice. Czy jest sens robic ponownie te badania?

Aleksander Ropielewski

Nie ma takiej konieczniści, z racji na młody wiek prosze powtórzyć badania za 5 lat.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli chce Pan rozpoczać biegi tylko rekreacyjne, nie ma potrzeby wykonywania badań, chyba że ma Pan jakieś niepokojące objawy.
Pozdrawiam