Wskazania do wypijania dużej ilości płynów dziennie

Dlaczego tak wazne jest picie 1,5 litra wody dziennie? ja prawie nigdy nie odczuwam pragnienia, w ciagu dnia jestem w stanie wypic jedynie 0,5 l wody nawet w czasie cwiczen.

Witam! Powinna Pani pić około 1,5-2 litrów płynów dziennie. Powinna to być woda mineralna, ale również soki warzywne i owocowe, herbata, mleko, zupy itp. Odradzam spożywania napojów słodzonych i gazowanych. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe do diety, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ oraz kontakt pod adresem info@diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Picie wody jest bardzo ważne ponieważ powinniśmy nawadniać nasz organizm od wewnątrz. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu poprawie ulega skóra, nie jest taka sucha, staje się bardziej elastyczna i jędrna, przyspiesza przemiana materii i trawienie Zaczynając pić większe ilości wody usuwamy z organizmu wszystkie uboczne produkty przemiany materii, toksyny. Woda poprawia funkcjonowanie nerek, zmniejsza infekcje dróg moczowych oraz kamienicy nerkowej.Picie wody poprawia również wydolność w czasie ćwiczeń, wspomaga redukcję cellulitu i można by tak wymieniać jeszcze wiele pozytywnych funkcji wody w naszym organizmie. Przy ćwiczeniach fizycznych powinna Pani pić jeszcze więcej ponieważ wydala Pani wodę wraz z potem.
Jeżeli zacznie Pani pić więcej wody organizm się przyzwyczai i bedzie Pani odczuwać coraz częściej pragnienie.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam. Odpowiednie nawodnienie organizmu to jego dużo lepsza praca, krew jest odpowiednio rozrzedzona, więc łatwiej dociera do wszystkich zakamarków ciała, zbędne produkty przemiany materii są na bieżąco usuwane z organizmu, u kobiet zapobiega zakażeniom układu moczowego (bakterie które zbierają się u wylotu cewki moczowej są na bieżąco usuwane, a niedaleko cewki jest pochwa - a więc o zakażenia nie trudno). Ważne jest picie małymi łykami, ale często w ciągu dnia, woda jest lepiej wykorzystywana, nie obciąża się żołądka.

Witam,

Wodę powinno się pić nawet w sytuacji gdy nie odczuwamy pragnienia. Pomagamy wówczas usunąć toksyny z naszego organizmu, a także dostarczamy wody do każdej komórki która jest niezbędna do jej procesów życiowych.