Wskazania do zabiegu sterylizacji

Witam.Mam pytanie- który lekarz wyda mi skierowanie na wykonanie zabiegu sterylizacji a mam wskazania do tego ponieważ choruję na zakrzepicę,przez to nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej,mam dużą krótkowzroczność i duże zmiany zwyrodnieniowe w obu oczach,mam ponad 40 lat i kolejna ciąża może zakończyć się dla mnie tragicznie,czy w każdym szpitalu wykonają mi taki zabieg na podstawie takiego skierowania?Czy potrzebna jest jeszcze opinia jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie?Dziękuję.

Witam serdecznie. Myślę iż może być z takim skierowaniem duży problem. Sterylizacja jest w Polsce nielegalna. Oczywiście wykonuje się ją ze wskazań życiowych, jednak konieczne są do tego konsultację zarówno internisty, ginekologa oraz w tym przypadku okulisty.