Wskazania do zerwania paznokcia

Czy zrywac paznokiec u chirurga? Czy czekac, az sam odpadnie? Prawie miesiac temu palec serdeczny bardzo mocno przytrzasniety przez przesuwane drzwi samochodowe. Dzisiaj to wyglada tak, ze paznokiec czarny zwiniety wdluz palca w rurke, ta rurka wchodzi w glab pod skore, tam gdzie wyrasta paznokiec. palec jest spuchniety do pierwszego zgiecia. Chyba nie ma stanu zapalnego. Jednak mam uczucie jakby palec ciagle byl scisniety jak w imadle przez ten wypukly paznokiec. opuszek jest zdretwialy.

Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Sam opis stanu miejscowego nie jest dla mnie wystarczający. To chirurg po dokładnym obejrzeniu palca zadecyduje czy należy zdjąć płytkę paznokciową czy tez poczekać aż sama odpadnie i odrośnie nowa.