Wskazania do zwolnienia lekarskiego z powodu ganglionu

Witam.Będę miała zastrzyk punktowy w miejscu gdzie powstał tak zwany ganglion.Czy mogę się upominać o zwolnienie lekarskie lub czy przysługuje skoro moja praca polega na ciągłym dźwiganiu,gdyż pracuje na sortowni paczek i listów

Zwolnienie lekarskie jest uzależnione od rodzaju wykonywanej pracy i rodzaju dolegliwości. Zazwyczaj ganglion nie jest wystarczającym powodem do zwolnienia lekarskiego. Musiałby sprawiać tak istotne dolegliwości bólowe , które rzeczywiście uniemożliwiają prace. Wszystko zależy od wyniku badania lekarskiego.