Wskazania i przeciwwskazania do stosowania tabletek antykoncepcyjnych IV generacji

Witam, Mój lekarz zmienił mi ostatnio tabletki antykoncepcyjne z kontraceptu na axia ponieważ puchły mi nogi oraz zbierała się woda w organizmie. Mam pewne obawy co do tabletek IV generacji. Boję się efektów ubocznych co do zakrzepicy. Ja jestem niskociśnieniowcem ale moja mama ma nadciśnienie a tata alzheimera spowodowanego przewlekłym wysokim cholesterolem. Czy powinnam spróbować brać te tabletki?

Środki antykoncepcyjne to nie są leki leczące jakieś schorzenie. Przyjmuje się je tylko wtedy, kiedy nie ma innej możliwości antykoncepcji, ponieważ mają one określone działania niepożądane.