Wskazania po artroskopii kolana

witam. Trzy miesiące temu mialem artroskopie kolana ( wygladzenie chrzastki i mikrozlamania rzepki) chodzilem w ortezie przez bodajze 6 tygodni, odstawilem orteze i zaczalem sam wykonywac cwiczenia wzmacniajace a potem zaczalem rehabilitacje na oslabione miesnie. Chcialbym zapytac czy nalezy brac jeszcze zastrzyki z kwasu w kolano po artroskopi czy jesli jest wszystko okej, to nie trzeba? oraz czy sport (m.in przysiady) beda jeszcze kiedys mozliwe? Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Postępowanie pooperacyjne jest uzależnione od wielu czynników i większość ośrodków wykonujących takie zabiegi ma swoje, wypracowane algorytmy postępowania, które dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pacjentów. Decyzje o iniekcjach dostawowych i aktywności fizycznej należy podjąć indywidualnie po konsultacji w ośrodku wykonującym zabieg. Prawdopodobne odpowiedzi na pytania brzmią:
pyt. 1)raczej nie;
pyt. 2)raczej tak.