Wskazanie do mammografii w młodym wieku - czy to możliwe?

Witam,

chciałabym wiedzieć co oznacza opis: sutki o mieszanej strukturze tłuszczowo-włóknistej BIRADS1. Mam 31 lat i wskazanie do zrobienia mammografii. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jestem zaskoczona iż w tym wieku takie badanie?

31 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

BIRADS jest znaną i powszechnie stosowaną klasyfikacją stosowaną do opisu zdjęć mammograficznych. BIRADS 1 oznacza wynik negatywny, piersi symetryczne, bez obecności zagęszczeń, dystorsji utkania i podejrzanych zwapnień czyli jest to wynik granicach normy.
Badanie mammograficzne jest stosowane w diagnostyce zmian w obrębie piersi u kobiet, które ukończyły 30 lat.

Jeżeli lekarz uznał, że należy wykonać to badanie to jest to jak najbardziej prawidłowy proces diagnostyczny.

Redakcja abcZdrowie.pl