Wskazany rozmaz mikroskopowy badania moczu

Witam, jestem w 23. tygodniu ciąży i zwracam się z prośbą o interpretację moich wyników: MORFOLOGIA: WBC 13,27 [10۸3/μl] (jest inf. labolatorium, iż PODWYŻSZONE) LYMPH 2,11 [10۸3/μl] LYMPH 15,90[%] (jest inf. labolatorium, iż ZANIŻONE) NEUT 10,14 [10۸3/μl] NEUT 76,5 [%] (jest inf. labolatorium, iż PODWYŻSZONE) MONO 0,80 [10۸3/μl] MONO 6,0 [%] EO 1,4 [10۸3/μl] EO 1,4 [%] BASO 0,03 [10۸3/μl] BASO 0,2 [%] ------------------------------------------------------------------------------------------------- RBC 4,08 [10۸6/μl] HGB 11,6 [g/dl] (jest inf. labolatorium, iż ZANIŻONE) HCT 35,10 [%] (jest inf. labolatorium, iż ZANIŻONE) MCV 86,0 [fl] MCH 28,4 [pg] MCHC 33,0 [g/dl] RDW-SD 41,8 [fl] RDW-CV 13,7 [%] -------------------------------------------------------------------------------------------------- PLT 208 [10۸3/μl] PDW 17,2 [fl] MPV 12,6 [fl] (jest inf. labolatorium, iż PODWYŻSZONE) P-LCR 43,5 [%] (jest inf. labolatorium, iż PODWYŻSZONE) PCT 0,26 [%] ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Badanie na obciążenie glukozą po podaniu 50g: na czczo :84 mg/dl; DTTG 50,0 glukozy po 60 min : 173 mg/dl; ---------------------------------------------------------------------------------------------------- MOCZ: kolor-żólty; przezroczystość-przejrzysty; cięzar wł. 1,015; pH -7; leukocyty-neg; azotyny-neg; białko-neg; cukier-norma; ketony-neg; urobilinogen-norma; bilirubina-neg; erytrocyty-neg; osad moczu: nabłonki płaskie- poj. w pw ; leukocyty- poj. w pw ; ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- W uwagach z laboratorium widnieje informacja, iż wskazany jest rozmaz mikroskopowy. Na czym polega takie badanie i czemu służy? Czy jest to informacja niepokojąca? Jeszcze raz bardzo proszę o interpretację moich wyników. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam - iwcia
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl