Wskaźnik APTT przy antykoncepcji

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, w ramach kontroli zrobiłam badanie na krzepliwość krwi i martwi mnie jeden wskaźnik mianowicie APTT wynosi 25,9 a norma 26,0-36,0. INR w normie 1 (0,8-1,2), a czas protrombinowy 13,5 s. Czy powinnam się martwić troszkę za niskim wynikiem APTT. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)

Lek. Tomasz Budlewski

jest to wynik nieznacznie obniżony. a czy pali Pani papierosy? i jaki typ tabletek antykoncepcyjnych Pani przyjmuje. proponuję udać się do lekarza ginekologa.