Współlokatoraka z HPV oraz egzemą a możliwość zarażenia

Witam. moja współlokatorka ma hpv typ 18 oraz 6 (kłykciny) w jamie ustnej oraz narządach rodnych. ona ma egzemę na dłoniach. czesto sie stresuje i wkłada czy to palce czy zagięcie dłoni miedzy kciukiem a palcem do ust. rozumiem że w ten sposób zakażony nabłonek ląduje na jej dłoni. ona później mnie dotyka np. poklepie po ramieniu i w ten sposób szorstką dłonią zostania naskórek. czy jak korzystam z toalety to ten jej naskórek jak wpadnie mi w bielizny i dotknie moich narzadów to czy sie zaraze?

Niestety zmiany wywiłane HPV za zakaźne. Opisana peaez Pania droga można przenieść zakażenie, ale jest to mało prawdopodobne. Wirus z reguł atakuje nabłonki- na przyklad szyjki macicy czy odbytu. Zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej występuja ale niemal wyłacznie w ciezkich zaburzeniach odporności.