Wspólne mieszkanie a religia

Witam, jestem z chłopakiem od 3 lat. Mam 20 lat, on 22 lata. Nigdy nie mieliśmy okazji, żeby ze sobą mieszkać, a gdy od przyszłego roku takowa się nadarzy- mój chłopak nie chce ze mną mieszkać z przyczyn zasad religijnych. Ja również jestem religijna, lecz nie do tego stopnia. Nie było między nami współżycia, więc mój chłopak boi się, że nie poradzimy sobie dalej wytrzymać w czystości, na której nam zależy. Jak poradzić sobie? Jak do tego podejść?

Witam,
Jeżeli chce się dotrzymać takiej obietnicy,to sposób proponowany przez chłopaka jest znacznie skuteczniejszy niż Twój.Trzeba być świadomym swoich słabości i nie prowokować sytuacji ,które im sprzyjają.Tak się postępuje,gdy jest ten sam cel.
Pozdrawiam serdecznie.

Duchowość i religijność jest często ważną wartością w życiu. Dlatego warto o tym rozmawiać, mówić sobie o wątpliwościach, możliwościach, potrzebach i emocjach. Poszukiwać rozwiązania właśnie w tych rozmowach. Jeśli okazja do wspólnego zamieszkania ma się pojawić od przyszłego roku, maja Państwo jeszcze czas na takie rozmowy i być może nie muszą tej decyzji podejmować dziś. Danie sobie czasu przy jednoczesnej uważności na siebie oraz rozmowie może przynieść najlepsze rozwiązania.