Wspólne mieszkanie z mamą i konflikty

Razem z mężem i 3 letnim synkiem mieszkamy z mamą. Rok temu wróciliśmy z innego miasta, bo tata zmarł, i po naleganiach rodziny postanowiliśmy wrócić, żeby mama nie była sama. Wiedzieliśmy, ze mieszkanie z rodzicami bywa trudne. Mamy połowę domu, jednak mama nie pozwala mężowi nic zrobić po swojemu na działce. Wszystko jest zaprojektowane.Nie czujemy się swobodnie. Musimy po cichu rozmawiać. Zawsze chcieliśmy mieć coś własnego. Nie wiemy jak postąpić, tym bardziej że jestem jedynaczką.

Mgr Piotr Godleś Psychologia

Jest to problem dotykający ogromnej liczby par mieszkających z rodzicami/rodzicem jednego z nich. Warto porozmawiać z mamą na temat dalszego wspólnego mieszkania pod wspólnym dachem. Zostawianie sprawy samej sobie może sprawić, że pojawią się poważne konflikty. Lepiej spokojnie i rzeczowo porozmawiać ustalając sposoby realizacji potrzeb wszystkich stron. Niewąpliwie postawa Mamy wynika z "czegoś". Warto zapytać co takiego się dzieje i jak Mama wyobraża sobie dalsze wspólne mieszkanie. Niewątpliwie powinna być to rozmowa delikatna i nastawiona na wspólne rozwiązanie sprawy.