Współżycie 2 dni po miesiączce a możliwość zarażenia WZW typu C

Witam mam bardzo ważne pytanie mój mąż niedawno skończył leczenie na WZW typu C wynik jest negatywny z czego bardzo się cieszymy. W tym problem że ja też mam WZW typu C i jestem nosicielem moje pytanie takie jest 2 dni temu skończyła mi się miesiączka ale nie do końca się wyczyścilo a dzisiaj współżylismy na penisie mąż miał trochę krwi czy jest ryzyko że się zaraził???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest konsultacja z prowadzącym leczenie lekarzem chorób zakaźnych, czy rzeczywiście Pani mąż jest seronegatywny. Współżycie bez zabezpieczenia nosiciela stwarza ryzyko zakażenia partnera.