Współżycie a ostatnia tabletka antykoncepcyjna

Witam;)
Współżyłam z chłopakiem w dniu (czwartek), kiedy wzięłam ostatnią (21) tabletkę, 8 godzin przed jej przyjęciem.
Czy jestem bezpieczna? Czy również w czasie 7-dniowej przerwy mogę bezpiecznie współżyć? Następną paczkę tabletek mam zacząć przyjmować w piątek.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Tabletki antykoncepcyjne, które Pani stosuje, bierze się przez 21 dni a następnie robi 7-dniową przerwę (od 22 do 28 dnia). Następnie rozpoczyna się nowe opakowanie. Podczas przerwy w przyjmowaniu hormonów pojawia się krwawienie. Nowe opakowanie należy rozpocząć po 7 dniach, nawet jeśli krwawienie jeszcze trwa.

Antykoncepcja hormonalna jest skuteczna przez cały okres terapii. Chroni przed zajściem w ciążę również podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu leku oraz przez cały czas przyjmowania tabletek niezależnie czy jest to 1, 5, czy 15 w opakowaniu.

Skuteczność antykoncepcji może się obniżyć dopiero w momencie pominięcia tabletki lub gdy nie zdążyła się wchłonąć (np. przy obfitych wymiotach lub biegunkach, które wystąpiły <4 godzin od przyjęcia tabletki).

Podczas ostatniego stosunku była Pani zabezpieczona przed zajściem w ciążę.