Współżycie bez zabezpieczenia i ryzyko przeniesienia spermy na rękach

Witam! mam obawę, czy nie zaszłam w ciążę. Otóż okres dostałam 24 lipca, trwał 3 dni. 3.08, 10 i 11.08 współżylam bez zabezp. jednak partner skończył na zewnątrz. Mam obawy gdy wytarł się nawilż. chusteczkami nie patrzylam sie jak to robi i czy potem jak włożył mi palca(nie był pokryty spermą) to mogło dojść do zapłodnienia? test zrobiłam dzisiaj o 5:20, bo tak bardzo mi sie chcialo do toalety (po 24 poszłam spac,nie piłam) i od razu wyszedł negatywny(zgodnie z inst.) czy mam go powtorzyc?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy najlepiej wykonywać w 14 dni po ostatnim stosunku lub w dniu spodziewanej miesiączki. Ryzyko przeniesienia plemników w podany sposób jest dość małe. Wynik testu przeprowadzonego w/g powyższych wskazań będzie wiążący.