Współżycie seksualne po abstynencji a antykoncepcja

Mam 50 lat,od 3,5roku nie mam miesiączki stosuję plastry Systen Conti.Po czterech latach abstynencji seksualnej podjełam współżycie seksualne jak powinnam się zabezpieczy przed niechcianą ciążą czy jest możliwe że nie zajdę już w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro stosuje Pani Systen Conti, rozumiem, że specjalista ginekolog potwierdził, że jest Pani w okresie menopauzy? Jeśli tak, nie ma potrzeby stosowania zabezpieczeń przed ciążą. Jeśli nie, warto skonsultować się z lekarzem, który zleci właściwe badania oceniające, czy możliwe jest zajście w ciążę.