Współżycie w drugim tygodniu stosowania plastrów

Witam. Rozpoczęłam 2tyg temu naklejanie plasterków 'Evra'. Wcześniej brałam ponad rok tabletki antykoncepcyjne, jednak niezbyt dobrze mój organizm je tolerował. 3tyg temu zakończyłam branie tabletek, zrobiłam 7-dniową przerwę i 8dnia przykleiłam pierwszy plaster, w ciągu pierwszych siedmiu dni nie współżyłam. Moje pytanie jest następujące, jeśli współżyłam w drugim tygodniu to czy antykoncepcja została zachowana czy przez plasterki została zaburzona i istnieje ryzyko ciąży? Pozdrawiam :)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, plastry działają na tej samej zasadzie, co tabletki antykoncepcyjne. Jeśli nakleiła Pani plastry zgodnie z zaleceniami lekarza i nie doszło do jego odklejenia, antykoncepcja jest skuteczna. Pozdrawiam.