Współżycie w przedostatnim dniu brania antykoncepcji a ryzyko ciąży

Witam, mam następujące pytanie. Współżyłam w przedostatnim dniu brania tabletki antykoncepcyjnej. po czym były cztery dni z odstawienia( tabletki YAZ) , dostałam miesiączkę z odstawienia, po czym przestałam brac tabletki. Czy istnieje ryzyko ciąży? od dnia współżycia minęło 10 dni czy warto zrobić test?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno być ryzyka ciąży, jeśli brała Pani tabletki regularnie.