Impotent a współżycie

Witam mam pytanie - czy możliwy jest sex i współżycie z impotentem Szukam odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie. Nie jestem impotentem, ale od jakiegoś czasu obserwuję u siebie pewne problemy z erekcją. Nie stosowałem żadnych leków na impotencję, wstydziłem się kupować tego typu tabletki w aptece. Chciałbym dowiedzieć się czy impotent może współżyć ze swoją partnerką? Chodzi mi nie tylko o petting czy seks oralny, ale o sam akt współżycia. Czy impotent jest w stanie sam czerpać z seksu przyjemność i dać ją swojej partnerce? Martwię się z powodu moich problemów, a chciałbym zawsze móc zadowolić partnerkę. Więc jak to jest z seksem w czasie impotencji? Czy stosunek z impotentem jest całkowicie niemożliwy czy może są na to jakieś sposoby? Mogę ewentualnie przemóc się i kupić odpowiednie leki. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry!

Seks to szerokie pojęcie, które może oznaczać każdą aktywność erotyczną człowieka, motywowaną potrzebą seksualną. Mogą to być pocałunki, pieszczoty, petting, seks oralny itp. Słowo "impotent" oznacza jednak całkowitą i nieodwracalną niezdolność osiągnięcia erekcji (sztywności członka), co z kolei niemal uniemożliwia wprowadzenia członka do pochwy, wykonywanie w niej ruchów i osiągnięcie satysfakcji zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę, jedynie na skutek samej penetracji. Mimo braku erekcji można jednak uprawiać satysfakcjonujące pieszczoty, jeśli partnerzy wzajemnie ufają sobie i akceptują aktualny stan rzeczy, ograniczenia. Często w takiej sytuacji znajdują się pary, w których mężczyzna jest np. bezpośrednio po zabiegu operacyjnym, uszkodzeniu rdzenia kręgowego czy w podeszłym wieku. Mimo braku pełnej erekcji mężczyzny, w takich parach może istnieć duży erotyzm i satysfakcja ze zbliżeń. Nie każde zaburzenia erekcji są jednak równoznaczne z impotencją. Medycyna jest zdolna pomóc mężczyźnie w osiągnięciu erekcji w większości przypadków - również tych wspomnianych powyżej.

Pozdrawiam!

Termin impotencja zyskał w jeżyku polskim znaczenie pejoratywne, nawet obraźliwe.
Ze względów semantycznych i psychologicznych seksuolodzy raczej unikają tego wyrażenia.
Zresztą zazwyczaj widzimy problemy z potencją seksualną wymagające leczenia.
Zupełny brak możliwości współżycia fizycznego widujemy na szczęście dość rzadko...
Bliskość erotyczna między ludźmi jest możliwa także bez współżycia "waginalno-genitalnego".
Seksualność jest bardzo złożonym fenomenem.
Pozdrawiam. JW