Współżyłam bez zabezpieczenia i wystąpiło dziwne plamienie. Czy to może być ciąża?

Witam!
Mam problem. Współżyłam z chłopakiem 22 listopada oraz 3 grudnia bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Mam nieregularne cykle, a 5 grudnia dostałam czerwone plamienie, 6 grudnia nic, 7 znowu plamienie, a później nic. Miałam podobnie we wrześniu, mimo iż nie współżyłam.
W obawie jednak, że to krwawienie implantacyjne zrobiłam test, wyszedł negatywny. Więc pomyślałam, że może to miesiączka taka dziwna. Jednak 20 grudnia kolejny raz dostałam plamień, a 21. krwawienie, takie normalne, nie mocno obfite, ale nie plamienie. Trwało do wczoraj, czyli 26., myślałam, że to miesiączka, a poprzednie plamienie to krwawienie okołoowulacyjne. Jednak dzisiaj zauważyłam, że kiedy po wizycie w toalecie podcieram się papierem, zostaje na nim dziwny gęsty śluz, brązowo-czerwony.
Czy możliwe jest, żebym była w ciąży i żeby to było krwawienie implantacyjne? Czytałam, iż ono występuje do 10 dni po stosunku i trwa 1-2 dni. U mnie wystąpiłoby 17 dni po stosunku i trwało 5-6 dni. Bardzo się obawiam.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Krwawienie implantacyjne rzeczywiście może występować u niektórych kobiet. W Pani przypadku wydaje się, że krwawienia mają charakter dodatkowych, śródcyklicznych krwawień.
Nieregularność cykli, a także krwawienia śródcykliczne mogą sugerować zaburzenia hormonalne. Wskazana jest konsultacja ginekologiczna, badanie ginekologiczne oraz ewentualne badania dodatkowe, aby jednoznacznie stwierdzić przyczynę opisywanych dolegliwości.
Redakcja abcZdrowie.pl