Współżyłam w 7 dniu cyklu. Czy jest możliwość, żebym była w ciąży?

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość, żebym zaszła w ciążę. Ostatnie miesiączki występowały w dniach 15 maja, 10 czerwca, 4 lipca (4 dni okresu), dni miesiączki wahają się pomiędzy 4 a 5 dni. Współżyłam w 7 dniu cyklu, czyli 10 lipca, stosunek był do końca.
Czy jest możliwość, żebym była w ciąży?
Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Ze względu na krótkie cykle miesiączkowe, trwające średnio 26 dni, dni płodne zaczynają się u Pani stosunkowo wcześnie. Opierając się na najprostszych założeniach, można jednak wyliczyć, że w obecnym cyklu dni płodne mają miejsce między 11 a 19 dniem cyklu. Oznacza to, że wspomniany stosunek można uznać za mało ryzykowny.

Pragnę jednak zwrócić Pani uwagę na jedynie przybliżony charakter powyższych wyliczeń. Jedyną pewną naturalną metodą antykoncepcji jest metoda objawowo-termiczna, którą należy stosować regularnie przez 12 miesięcy, by móc dokładnie określić dni płodne i niepłodne.

Na koniec dodam jeszcze, że nie każdy niezabezpieczony stosunek musi zakończyć się ciążą. Zapłodnienie to bardzo skomplikowany proces, który wymaga wystąpienia wielu sprzyjających czynników, by mogło do niego dojść.

Pozdrawiam