Wspomaganie odchudzania nasionami i łupinami babki jajowatej

Mam 170 wzrostu moja waga to 105 kg żadne diety nie pomagają, zrezygnowałam już z słodyczy napoi słodzonych nie wiem już co robić. Byłam już u dietetyk zalecila olej lniany rano oraz joy Day pije 2 miesiąc samopoczucie lepsze lecz waga stoi. Pracuje w biurze ale mam małe dziecko z którym najbardziej lubimy spędzać czas na dworze. Co sądzicie jutro chcę się wspomóc nasionami i lupinami babki jajowatej. Chcę zacząć wyglądać jak przed ciążą 65-70 kg.

Witam, nie sprecyzowała Pani jakie to diety, czy ułożone przez dietetyka zgodnie z Pani zapotrzebowaniem na kalorie i składniki pokarmowe uwzględniające stopniowy ubytek tkanki tłuszczowej, czy też tzw. diety cud z jednorazową konsultacją dietetyczną u dietetyka. Olej lniany i you Day, to za mało, aby się odchudzić. Najpierw potrzebne jest wykonanie kompleksowego badania krwi i moczu (w tym stężenie glukozy, lipidogram, hormon TSH, kwas moczowy), być może również w kierunku nietolerancji pokarmowych. Powinna Pani się zwrócić do lekarza po skierowanie na te badania, gdyż przy niektórych schorzeniach dietozależnych efekty odchudzania mogą być gorsze, np. przy niedoczynności tarczycy może być potrzeba podania preparatów tyroksyny. Mając wyniki trzeba udać się do lekarza, a potem do dietetyka, który opracuje odpowiedni jadłospis Odchudzanie się wymaga zmiany nawyków żywieniowych i dość długotrwałej pracy nad sobą. Jak już osiągnie Pani swój cel, drobne odstępstwa od zdrowego odchudzania są dozwolone. Proszę nie bać się zdrowej diety, gdyż jest smaczna, a równocześnie zmniejsza skłonności do podjadania. Nasiona i łupiny babki będą zbędne przy prawidłowo zbilansowanej diecie.

Obawiam, się że zarówno samo picie oleju lnianego rano jaki wspomaganie ziołami, nie spowoduje znaczącego spadku masy ciała. Warto, aby skonsultowała się Pani z dietetykiem, który na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego, zdrowotnego (być może cierpi Pani na schorzenia tarczycy ) a także na podstawie analizy składu ciała ustawi Pani odpowiednią dietę. Warto też pomyśleć o wykonaniu testu na nietolerancje pokarmowe, być może właśnie brak utraty wagi jest spowodowany nietolerancją na pokarmy, które Pani spożywa. pozdrawiam

Witam.Nic nie napisała Pani o zaleconej diecie.Niestety olej lniany nie spowoduje spadku masy ciała.Proponowałabym zrobić badania kompleksowe(cukier,hormon TSH, kwas moczowy), oraz testu na nietolerancje pokarmowe. Pozdrawiam