Wstręt, odraza i obrzydzenie na samą myśl o seksie

Witam, Generalnie jestem osobą otwartą i nie mam problemów z nawiązywaniem relacji z innymi, jednak dręczy mnie pewien problem. Odczuwam wstręt, odrazę, wręcz obrzydzenie na samą myśl o seksie. Nigdy z nikim nie współżyłam i nie wyobrażam sobie, aby kiedykolwiek miało to nastąpić, choć jednocześnie czuję, że chciałabym tego doświadczyć. Mam długoletniego przyjaciela, którego bardzo kocham, ale w jakiś inny sposób - nie jak dziewczyna chłopaka. Co jest ze mną nie tak?

Witam
Zalecałabym wizytę u seksuologa. Przyczyn Pani odczuć może być wiele, jednakże potrzeba więcej informacji, aby starać się zdiagnozować problem.
Pozdrawiam B.K

Wstręt, odraza, obrzydzenie - wskazują na możliwość awersji seksualnej uogólnionej (aversia sexualis generalisata).
Uchwycenie przyczyny tego problemu jest zapewne możliwe, ale do tego są potrzebne analizy u psychologa seksuologa. Są to trudne kwestie diagnostyczne, jeszcze trudniejsze terapeutyczne.
Warto poszukać doświadczonego diagnostę/terapeutę, nawet poza miejscem zamieszkania. (Warszawa ?, Kraków ?).
Wielu psychoterapeutów nie podejmuje się takich terapii, jeśli jest to rzeczywiście utrwalona i głęboko "usadowiona" w osobowości postawa do seksu, gdyż w takich sytuacjach efekty są zwykle niewspółmierne do wysiłków i trzeba podkreślić, także wydatków Pacjentki - bardzo mało prawdopodobna jest możliwość uzyskania właściwej pomocy w uspołecznionym sektorze Ochrony Zdrowia.
Narodowy Fundusz nie finansuje procedur seksuologicznych, niestety.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Seksuologicznej (w ramach NFZ) lub prywatnie.