Wstrząs anafilaktyczny a stosowanie adrenaliny

Witam ! przebywam w holandi , wlasnie przechodze wstrzas anafilaktyczny to juz 6 dzien , objawy wszystkie , lekarz tu przepisal mi desloratadine teva 5 mg , czy to wystarcy? martwie sie , 10 lat temu wpolsce przechodzilam obrzek Quinckego wtedy dostalam adrenaline i 1 dzien przeszlo , co robic?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wszystko zależy od obrazu klinicznego, którego niestety nie widziałem. Lek przypisywane jest lekiem bardziej antyalergicznym stosowanym przy reakcjach anafilaktycznych. Wstrząs anafilaktyczny to sytuacja gdy organizm przestaje byc wydolny krążeniowo i jest stanem zagrożenia życia i zapewne nie była Pani obecnie w tym stanie, bo zakończyłoby sie Pani leczenie w szpitalu. Rzeczywiście adrenalina jest bardziej skuteczna lecz widocznie nie było potrzeby jej w Pani sytuacji stosowac. Pozdrawiam