Wstrząs anafilaktyczny po ukąszeniu szerszenia

Witam! Mam ogromny problem. Rok temu w sierpniu moja mama została ugryziona przez szerszenia. Dostała wstrząsu anafilaktycznego. Najdziwniejsze były jednak objawy, które wystąpiły obrzęk całego ciała, wybroczynym wysypka. Po jednej dobie została wypisana ze szpitala, a naspnego dnia przyjęta na okres 2 tygodni. Najdziwniejsze jest jednak to, że test na przeciwciała IgE wyszedł ujemny zarówno dla szerszenia jak i dla osy (wykonany dziś). Czy będzie mogła się odczulac? jakies dodatkowe badania?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy na pewno to był szerszeń? Proponuję udać się do lekarza alergologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.