Wstrzemięźliwość seksualna przed badaniem nasienia

Witam. Chciałbym zapytać o problem wstrzemięźliwości seksualnej, przed badaniem nasienia. Umawiając się na badanie dowiedziałem się że konieczny jest okres wstrzemięźliwości od 2 do 5 dni, jednak nie dłuższy niż 5 dni. W moim przypadku sytuacja jest taka, nie jestem aktualnie w związku a badanie powinienem zrobić ze względu na zdiagnozowaną jakiś czas temu u mnie torbiel najądrza. Nie praktykuję na co dzień masturbacji, w związku z tym mam pytanie czy fakt, że aktualnie żyję w abstynencji seksualnej może mieć wpływ na wyniki badania? Z góry dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Badanie nasienia, któremu ma Pan być poddany, jak rozumiem, jest elementem diagnostyki torbieli najądrza i kontroli bakteriologicznej nasienia. W takim przypadku zalecane jest zaprzestanie stosunków w okresie kilku dni przed dniem przeprowadzanego badania. Takie postępowanie ma na celu niezafałszowanie wyniku przez potencjalną nową infekcję. Z kolei nieodbywanie stosunków przez ponad wspomniane 5 dni może prowadzić do kumulacji nasienia w jądrach, co także nie jest wskazane w tego typu badaniu.

Pozdrawiam.