Wstrzemięźliwość seksualna przed badaniem nasienia. Czy ma wpływ na jego wynik?

Witam, chciałbym zapytać o problem wstrzemięźliwości seksualnej przed badaniem nasienia. Kiedy umawiałem się na badanie, dowiedziałem się, że konieczny jest okres wstrzemięźliwości od 2 do 5 dni, jednak nie dłuższy niż 5 dni. W moim przypadku sytuacja jest taka, że nie jestem aktualnie w związku, a badanie powinienem zrobić ze względu na zdiagnozowany jakiś czas temu u mnie torbiel najądrza. Nie praktykuję na co dzień masturbacji W związku z tym, mam pytanie: czy fakt, że aktualnie żyję w abstynencji seksualnej, może mieć wpływ na wyniki badania? Z góry dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie!

Badanie bakteriologiczne nasienia (bo o takim zapewne mówimy) rzeczywiście wymaga wstrzemięźliwości seksualnej w okresie kilku dni przed. Jednak zalecenie „nie dłużej niż 5 dni” ma na celu zapobiec kumulowaniu się nasienia w jądrach, co mogłoby zaburzyć wynik.