Wstrzymanie się z podaniem antybiotyku po ustąpieniu gorączki u 2-latka

Witam. W poniedziałek rano, Syn 2l. 10/12 m zaczął gorączkować. Stan ten trwał 3 doby, dziś rano byliśmy w poradni. Osłuchowo był czysty. Dostał antybiotyk ze względu na przedłużające się objawy. Od powrotu temperatura spada już bez leków. O wczoraj dołączył się katar oraz suchy kaszel w ciągu dnia.Czy to mogła być wirusówka? Czy zasadne będzie jeśli wstrzymam się z podaniem antybiotyku? Proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata Panek

Jeśli lekarz stwierdził, że jest wskazane podanie antybiotyku, należy go podać.
Proszę pamiętać o nieskracaniu zaleconego okresu podawania.
W razie wątpliwości proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam.