Wstrzymywanie oddechu podczas snu u 3-latka

Mój 3 letni syn podczas snu wstrzymuje oddech na ok 5 sekund. Potem gdy nabiera powietrze, robi to dość gwałtownie, po czym budzi się lub kręci w łóżku, towarzyszy temu czasem płacz, pojękiwania itp. Jest to bardzo niepokojące i ja jako matka czasami budzę się kilkakrotnie w nocy i go przytulam. Czy powinniśmy udać się z tym problemem do specjalisty?

Witam! Warto udać się do pediatry żeby wyjaśnić skąd biorą się opisywane bezdechy. U dziecka w tym wieku częstą przyczyną jest przerost migdałków, może być to również związane z nietypową budową dróg oddechowych (np. długie podniebienie miękkie).